foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Komunikaty

Wpisanie do telefonu kontaktu oznaczonego międzynarodowym symbolem ICE (in Case of Emegrency) może w sytuacji zagrożenia uratować życie osobom poszkodowanym w wypadkach. Służby ratownicze proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Więcej o samej akcji można przeczytać na stronie www.ustaw-ice.pl

   Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została utworzona dlatego, aby każdy z nas miał szansę zasygnalizować policji miejsca, które w odczuciu (naszym) mieszkańców są niebezpieczne. Nie można traktować mapy w charakterze zamiennika numerów alarmowych,  z uwagi na fakt iż dodawane na niej zgłoszenia nie będą traktowane jak wezwanie do natychmiastowej interwencji. W sytuacji z chwilą potrzeby szybkiej interwencji policji niezbędny jest kontakt pod numerami alarmowymi              112 lub 997.

  W wyniku powstania mapy jesteśmy w stanie przekazywać informacje pod względem wykroczeń oraz przestępstw które zdarzają się bez przerwy w danym miejscu, które w poczuciu mieszkańców mają negatywny wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa.

 

 Przejdź do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 

https://mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML

Mapa zagrożeń Jaworzno 

                             

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
 W tego rodzaju przypadkach należy skorzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

 Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji.