foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Komunikaty

Wpisanie do telefonu kontaktu oznaczonego międzynarodowym symbolem ICE (in Case of Emegrency) może w sytuacji zagrożenia uratować życie osobom poszkodowanym w wypadkach. Służby ratownicze proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Więcej o samej akcji można przeczytać na stronie www.ustaw-ice.pl

Komenda Miejska Policji w Jaworznie poszerzyła swój tabor samochodowy o cztery nowe radiowozy marki KIA. Zakup pojazdów możliwy był dzięki finansowemu wsparciu gminy, która przeznaczyła na ten cel 148 tysięcy zł.

Kia'e Cee'd Sporty Wagon są wyposażone w dwulitrowy silniki Diesla o mocy 140 KM. Auta rozpędzają się „do setki” w ciągu 10,3 sekundy i mogą mknąć z maksymalną prędkością 205 km/h. Zgodnie z obowiązującym obecnie standardem w całej Unii Europejskiej nowe samochody są koloru srebrnego.

W tym roku gmina sfinansowała 15 etatów dzielnicowych (797 032 zł) oraz nadgodziny dla funkcjonariuszy KMP (109 000 zł). Dodatkowe 10 000 zł zostało przeznaczone na nagrody dla 8 wyróżniających się policjantów.


Z myślą o poprawie bezpieczeństwa miasto zainwestowało również 756 000 zł w monitoring wjazdów do miasta. System ten jest nowoczesnym rozwiązaniem, pozwalającym na dokładny zapis numerów rejestracyjnych samochodów wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta. Kamery będą rejestrować także rysy twarzy osób podróżujących w samochodzie. To rozwiązanie ma ułatwić ściganie złodziei samochodów, identyfikację poszukiwanych przestępców i kradzionych pojazdów. Głównym korzystającym z nowego systemu monitoringu jest Policja.

Także w przyszłym roku, czwarty raz z rzędu, miasto sfinansuje cztery dwuosobowe patrole Policji. Podobnie jak w latach ubiegłych, funkcjonariusze będą pracować dodatkowo 6,5 godziny dziennie w dni i pory najbardziej zagrożone. Po raz ósmy gmina przeznaczy także pieniądze na etaty dla dzielnicowych. W 2009 roku na ten cel zabezpieczono w budżecie łącznie prawie milion złotych (nadgodziny - 135 200 zł; etaty dzielnicowych - 858 025 zł).